Jak dbać o meble ?

KATEGORIA / Pielęgnacja AUTOR / Robert DATA / 5 listopada 2014

Praktyka podpowiada, że przestrzeganie kilku prostych zasad pozwala się cieszyć pięknymi meblami przez długie lata. Oto one:

WILGOĆ – Należy pamiętać, że meble nie lubią wody, dlatego nie wolno używać mokrych (ociekających) szmatek w celu starcia kurzu lub wyczyszczenia powierzchni. Nadmiar wilgoci może wniknąć w strukturę drewna lub płyty nawet w sytuacji, gdy powierzchnia zabezpieczona jest lakierami najlepszej jakości. Po rozlaniu płynu należy po prostu go zetrzeć nie odkładając tego na później.

TEMPERATURA – Kolejną rzeczą, która szkodzi, jest nagła zmiana temperatury. Nie należy kłaść na nich gorących naczyń, żelazka lub innych rozgrzanych przedmiotów, gdyż zostawiają trudne do usunięcia ślady a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do zniszczenia powierzchni lakierniczej.

ŚRODKI CZYSZCZĄCE – Wybór środka do czyszczenia i pielęgnacji ma zasadnicze znaczenie. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz środków przeznaczonych do czyszczenia różnych powierzchni. Przestrzeganie instrukcji umieszczonych na opakowaniu takich środków zwykle jest wystarczające. Do czyszczenia mebli NIE należy stosować detergentów kuchennych lub łazienkowych, ponieważ mogą one spowodować odbarwienia oraz rysy. Wiekszość preparatów przeznaczonych do konserwacji zawiera woski oraz oleje, które tworzą warstwę ochronną dla mebli. Podczas wyboru preparatu należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj powierzchni którą chcemy chronić – czy  jest lakierowana, woskowana czy olejowana ?

ŚRODKI CZYSZCZĄCE A EKOLOGIA – Coraz częściej konsumenci rezygnują lub ograniczają ilość zakupywanych środków czyszczących, ze względu na ich nieekologiczny charakter lub wysoką cenę. Staramy się by nasza działalność sprzyjała środowisku i właśnie dlatego również tą kwestie poruszamy w naszym artykule. Nieustannie jesteśmy bombardowani informacjami o coraz to lepszych środkach czyszczących, tymczasem istnieje wiele naturalnych środków, które mogą nam pomóc podczas codziennych obowiązków. Przykładowy opis ekologicznego (i kilku lub kilkunastokrotnie tańszego) środka do wycierania kurzy można znaleźć np. tutaj: All Natural , lub tutaj Domowy Spray.

UWAGA – Podczas użycia własnoręcznie przygotowanych środków zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności oraz uprzednie sprawdzenie ich działania na powierzchni niewidocznej w celu uniknięcia ew. uszkodzeń – zdarzają się błędy np. zastosowania niewłaściwych proporcji lub użycia niewłaściwego środka z powodu nie opisania opakowania i omyłkowe użycie domowej produkcji środka do czyszczenia łazienek.

Jeśli z jakiś powodów nie udało się uchronić powierzchni przed uszkodzeniem i widoczne jest odbarwienie, pęknięcie lub spuchnięcie powierzchni nie zalecamy podejmowania prób samodzielnej naprawy. Większość takich uszkodzeń może zostać usuniętych nie pozostawiając śladu, jednakże tylko przez profesjonalistę i przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi.

©2016 ManageIT - AdvantageLab.pl - Agencja Reklamowa Sprzęt Paralotniowy, Sklep Paralotniowy